Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka lepsza od Odolanovii!

Zefka lepsza od Odolanovii!

W minion¹ niedzielę Zefka rozegrała swój pierwszy mecz z rundy wiosennej i okazała się lepsza od wyżej notowanej drużyny w tabeli – Odolanovii Odolanów, wygrywając na własnym boisku 2:0.

To spotkanie mogło potoczyć się jednak zupełnie inaczej, ponieważ w 14 minucie gospodarze prawie stracili pierwszą bramkę, która w dodatku byłaby samobójcza. W ostatniej chwili dwóch zawodników Zefki wybiło futbolówkę na rzut różny, która ledwie minęła siatkę. Parę minut później w kierunku bramki gości uderzał Kozłowski. Strzał oddany przez niego nie okazał się celny i trafił w boczną siatkę. Niecały kwadrans po tej akcji nastąpiła wymiana uderzeń pomiędzy rywalami. Najpierw na bramkę gości celowali zawodnicy z Kobylej Góry, a następnie zobaczyliśmy odpowiedź Odolanovii. Oba strzały trafiły jednak prosto w bramkarzy, pilnujących bramki. W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy żadnego skutecznego uderzenia, choć szansę na co najmniej jednobramkowe prowadzenie miały obydwie drużyny.

Druga część gry nie uległa zmianie, dobrze grający zespół Zefki budował kolejne groźne akcje, które w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63 minucie po długim rogu, pięknym uderzeniem popisał się Kamil Kozłowski. Drużyna przyjezdna jedną z sytuacji na wyrównanie miała m.in. dwie minuty później. Z rzutu wolnego uderzał jeden z odolanowskich zawodników, jednak piłka trafiła prosto w Walczaka, który bez większych problemów poradził sobie z zagrożeniem. W 75 minucie z boku uderzał Ponitka. Jego mocny strzał poleciał jednak nad bramką. Przed końcem podstawowego czasu gry zobaczyliśmy świetną akcję w wykonaniu gospodarzy. W roli głównej wystąpił wspomniany wcześniej piłkarz z Kobylej Góry. Zmierzający w kierunku bramki Ponitka, praktycznie przez pół boiska sam minął obrońców Odolanovii. Swój niesamowity rajd zakończył uderzeniem na bramkę i piłka wylądowała w siatce.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Gościom nie udało się zaliczyć kontaktowego trafienia, choć mieli na to kilka dobrych okazji. Zefka natomiast wykorzystała stworzone przez siebie sytuacje i ostatecznie to ona wyszła z tego spotkania zwycięsko, pokonując drużynę, która od dwóch miesięcy nie przegrała żadnego meczu. Podopieczni Artura Jędrzejewskiego, po zdobyciu cennych trzech punktów, awansują na szóstą pozycję w tabeli, tym samym kończąc rozgrywki na rok 2015.

Bramki : Kamil Kozłowski (63), Dawid Ponitka (85)

Wyjściowa jedenastka: Walczak, Ogrodniczak, Kaźmierczak, Zgarda, Jastrzębski, Sieraczek, Drobczyński, Kozłowski, Jędrzejewski Mikołaj, Ponitka, Nasiadek

Rezerwowi: Giernalczyk, Góra, Galiński, Janiak, Maksyminko, Woźny, Jędrzejewski Artur