Strona główna / Powiat / Uwaga na „świąteczną gorączkę”

Uwaga na „świąteczną gorączkę”

W święta oraz okres przedświąteczny zwróć uwagę na siebie oraz na swoje mienie. Okres przedświąteczny oraz święta to nie tylko „gorączka” zakupów ale także czas odwiedzin najbliższych oraz rodzinnych spotkań. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze mienie i postępowanie, gdyż jak wskazuje doświadczenie lat ubiegłych, okres ten niesie za sobą zwiększone ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. Troszcząc się o Państwa bezpieczeństwo apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poniższych rad:

– zakupy w sklepach, na targowiskach miejskich, to również okazja dla złodziei, dlatego pamiętajmy aby: bierzmy ze sobą na zakupy tylko tyle gotówki, ile potrzebujemy,
– nie przechowujmy nr PIN karty bankomatowej lub kredytowej razem z kartą,
– nie trzymajmy pieniędzy i dokumentów razem w tym samym miejscu,
– trzymajmy pieniądze i dokumenty jak najbliżej siebie, w zamkniętych i trudno dostępnych miejscach,
– podczas płacenia za zakupy nie pokazujmy, jaką kwotą jeszcze dysponujemy,
– w przypadku wypłacania gotówki z bankomatu starajmy się, aby towarzyszyła nam osoba bliska.
Wyjeżdżając na święta do rodziny pamiętajcie Państwo o właściwym zabezpieczeniu domostw i mieszkań:
– należy sprawdzić, czy zostały zamknięte wszystkie okna i drzwi,
– jeżeli dom, mieszkanie wyposażone jest w urządzenie alarmowe, należy pamiętać, aby je włączyć, warto powiadomić swoich sąsiadów o wyjeździe oraz poprosić o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, dom, pomieszczania gospodarcze,
– przed wyjazdem warto również wyciągnąć korespondencję ze skrzynki oraz poprosić sąsiadów, aby robili to systematycznie do naszego powrotu.
Apelujemy także do wszystkich kierujących pojazdami, aby w tych szczególnych dniach zachować wszelkie środki ostrożności podczas jazdy. Przypominamy o dostosowaniu odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, używanie świateł zewnętrznych oraz zwrócenie uwagi na innych użytkowników w ruchu drogowym: rowerzystów, osoby piesze.
Nie pozwólmy także, aby ewentualnie spożywany alkohol pokonał nasz rozsądek. Kierujący pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
POLICJA PROSI TAKŻE RODZINY STARSZYCH SAMOTNYCH OSÓB, ABY ZADBAŁY O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH BLISKICH, INFORMUJĄC ICH O PRZYPADKACH OSZUSTW I PRZESTRZEGAJĄC PRZED KONSEKWENCJAMI WPUSZCZANIA OBCYCH DO DOMÓW.
Przypominamy również: gdy jesteś w domu, zamknij drzwi na klucz,
nie przechowuj pieniędzy w miejscach łatwo dostępnych – szafki, szklanki, itp.,
jeżeli jesteś sam w domu, to nie wpuszczaj do mieszkania osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji, np. administracji, wodociągów, energetyki, itp., nie zostawiaj nieznajomego samego w mieszkaniu, poproś sąsiada aby towarzyszył ci podczas wizyty obcych osób, jeżeli dzwoni do ciebie osoba podająca się za rodzinę i prosi o pożyczkę, powiedz że oddzwonisz i sprawdź, czy naprawdę jest to ktoś potrzebujący z Twoich bliskich.
PAMIĘTAJMY!!! Mimo okresu świątecznego złodzieje i oszuści nie odpoczywają!
KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl