Strona główna / Okolice / Sołectwo Ignaców / Tak się bawi Ignaców

Tak się bawi Ignaców

Zespół De Silvers oraz śląska kapela im. Józefa Poloka – to gwiazdy gminnej biesiady, jaka odbyła się w ubiegłą niedzielę w miejscowości Ignaców. Na imprezę zaprosili Kobylogórski Ośrodek Kultury wraz z radą sołecką wsi Ignaców.

Corocznie organizowana w gminie Kobyla Góra plenerowa impreza tym razem obfitowała przede wszystkim w muzykę biesiadną, którą prezentowali, ale także i zapraszali do wspólnej zabawy członkowie zespołu muzycznego De Silvers oraz 5-osobowa kapela rodem ze Śląska. Znany z roli listonosza w serialu „Święta Wojna” Paweł Polok wraz z resztą kapeli przenieśli uczestników w iście biesiadne klimaty. Nie brakowało dynamicznych, porywających do tańca brzmień, ale również i sentymentalnych, skłaniających do refleksji piosenek.

Prócz atrakcji muzycznych Ignaców może pochwalić się również innymi, jakie przygotowali na niedzielne popołudnie organizatorzy biesiady. Był konkurs strzelecki, którego wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, syto zaopatrzony w ciasta przygotowane przez mieszkanki miejscowości bufet, grill oraz inne smakołyki. Tradycyjnie nie mogło oczywiście się obejść bez dziecięcych szaleństw na dmuchanym zamku czy przejażdżek bryczką.

Biesiadne granie plus cała oprawa imprezy sprzyjały integracji oraz wspólnej zabawie. Zarówno mieszkańcy gminy Kobyla Góra, jak i osoby, które pojawiły się gościnnie w Ignacowie nie szczędziły energii na świętowanie.

Niedzielna biesiada odbyła się pod przewodnictwem Arka Olejniczka. Za naszym pośrednictwem, sołtys sołectwa Ignaców Barbara Kunc serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy. Szczególne wyraz wdzięczności kierowane są w stronę sponsorów, bez których pomocy biesiada nie doszłaby do skutku.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl