Strona główna / Okolice / Sołectwo Bałdowice / II MŁODZIEŻOWE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Kliknij, aby powiększyć

II MŁODZIEŻOWE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Czy po skończonej nauce jesteśmy skazani na etat? Dla kogo jest własny biznes? – zagadnieniom tym poświęcone zostanie II Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 25 października w sali widowiskowej ostrzeszowskiego kina. Skierowane ono będzie do uczniów najstarszych klas szkół średnich z powiatu ostrzeszowskiego.

Organizatorzy – Adam Grzyb i Maksymilian Ptak – radni powiatu ostrzeszowskiego, zachęceni powodzeniem I Forum Przedsiębiorczości, jakie odbyło się przed rokiem, tym razem do udziału w spotkaniu zaprosili Roberta Rutkowskiego – certyfikowanego psychoterapeutę i trenera umiejętności psychologicznych; Mariana Dejnekę – założyciela i prezesa ostrzeszowskiej firmy Trasko-Inwest, producenta hal stalowych i innych obiektów dla budownictwa (w 2016 roku Marian Dejneka trafił do rankingu 100 najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost”); Wiesława Trzcińskiego – inżyniera mechanika w specjalności maszyny budowlane i drogowe, jednego ze współwłaścicieli firm WWŻ PROFI z Grabowa nad Prosną i POLLENA Ostrzeszów; oraz Krzysztofa Sitka – współzałożyciela firmy GFM Rusztowania.

II edycja Forum oraz zaproszeni goście będą mieli za zadanie przybliżyć i rozwinąć problematykę samozatrudnienia i rozwijania własnego biznesu jako alternatywę realizacji swoich ambicji zawodowych wśród młodzieży.

Dodajmy, że młodzi Polacy są jednym z najbardziej przychylnych przedsiębiorczości narodów w Europie. Według światowego raportu o przedsiębiorczości AMWAY 2013, obok Duńczyków, Francuzów, Greków i Włochów, plasują się w grupie najbardziej pozytywnie nastawionych do pracy na własny rachunek.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, któremu patronuje starosta ostrzeszowski Lech Janicki. Nasza gazeta objęła patronat medialny.

(KIR)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl