Strona główna / Okolice / Sołectwo Parzynów / Przegląd kolęd i pastorałek w Parzynowie – fotorelacja

Przegląd kolęd i pastorałek w Parzynowie – fotorelacja

Pod tym właśnie hasłem już po raz piąty odbył się gminny przegląd kolęd i pastorałek, w którym udział wzięli reprezentanci poszczególnych sołectw Kobylej Góry. Mury sali w Parzynowie przesiąknęły świątecznym nastrojem.

V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się na dwa dni przed Mikołajkami, w świetlicy wiejskiej w Parzynowie. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 4 grudnia.

To, że tegoroczna edycja przeglądu odbyła się właśnie w tym sołectwie, mieszkańcy zawdzięczają zeszłorocznej zwyciężczyni – Martynie Mądrej, i to właśnie od występu laureatki IV Przeglądu rozpoczęto niedzielną imprezę. Tuż po niej wystąpili najmłodsi reprezentanci gminy, po których przyszedł czas na nieco starszych wykonawców.

Zgłoszeni uczestnicy przedstawiali dwa utwory, które zaliczać musiały się do zbioru kolęd i pastorałek. Jury w składzie: wójt gminy Kobyla Góra Wiesław Berski, dyrektor Kobylogórskiego Ośrodka Kultury Izabela Frankowska-Grabarczyk oraz instruktor Krystyna Bochm, wysłuchało 14 podmiotów wykonawczych, łącznie 21 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, reprezentujących poszczególne miejscowości. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali tradycyjnie pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Sołtys wsi Parzynów Małgorzata Matusiak ufundowała dla młodych wokalistów gipsowe aniołki. Fundatorem dodatkowych nagród był Zdzisław Poprawa.

Tradycyjnie nie zabrakło mikołaja, który rozweselał zgromadzoną publiczność. Świąteczna atmosfera udzielała się rodzinom i ich najbliższym, którzy przybyli dopingować swoich faworytów. Organizatorami przeglądu tradycyjnie był wójt Wiesław Berski i Kobylogórski Ośrodek Kultury oraz – po raz pierwszy – Rada Sołecka wsi Parzynów. Celem imprezy jest przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej scenie.

MaG

Wyniki V Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Parzynowie:

Kategoria – 5-6 latki

I m-ce – Lena Maury i Nikodem Maury – Mąkoszyce

Kategoria – klasy I-III szkół podstawowych

I m-ce – Julia Wieczorek, Maja Pinkowska – Bierzów

II m-ce – Michalina Miszkieło – Kuźnica Myślniewska

II m-ce – Tymoteusz Naglik – Parzynów

II m-ce – Vanessa Karpińska, Oliwia Skalska – Kobyla Góra

Kategoria – klasy IV-VI szkół podstawowych

I m-ce – Paulina Szymczak i Natalia Dolata – Ligota

II m-ce – Magdalena Wypchło – Mostki

II m-ce – Kinga Mądra – Parzynów

II m-ce – Marzena Banaszak – Mąkoszyce

III m-ce – Alicja Zielezińska – Parzynów

III m-ce – Weronika Ligenza – Kuźnica Myślniewska

III m-ce – Wiktoria Czarnecka, Klaudia Maślaniec – Kobyla Góra

Kategoria – klasy I-III gimnazjum

I m-ce – Martyna Mądra – Parzynów

II m-ce – Marlena Hodyjas – Kobyla Góra

III m-ce – Sandra Majecka, Nicola Borysław – Kuźnica Myślniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl