Strona główna / Bez kategorii / Jest ślisko? Sprawdź, kto odpowiada za odśnieżanie dróg

Jest ślisko? Sprawdź, kto odpowiada za odśnieżanie dróg

Środa była pierwszym dniem, kiedy cały czas biały puch delikatnie prószył z nieba. Drogowcy zapewniają, że są przygotowani na gwałtowny atak zimy. Ale kierowcy i tak wiedzą swoje – drogi i tak będą białe i śliskie. I mają rację. Bo służby odpowiedzialne za ich utrzymanie mają nawet dobę na oczyszczenie ich ze śniegu. I to od momentu, gdy przestanie padać.

Za odśnieżenie drogi wojewódzkiej nr 449 odpowiada ostrowski Rejon Dróg Wojewódzkich. Aby skontaktować się z oddziałem utrzymania dróg należy dzwonić pod numer: 61 22 58 478.

Większość dróg wojewódzkich objęta jest tzw. czwartym albo piątym standardem. Oznacza to, że luźny śnieg może być na drodze nawet do 16, a zaspy do 24 godzin od momentu, gdy przestaje padać. Nie tyko kierowcy, ale i pasażerowie muszą się spodziewać, że z tego powodu możliwe są w przerwy w komunikacji nawet przez dobę.

Jeśli będziemy mieli problemy z poruszaniem się po drogach gminnych, należy kontaktować się z urzędem gminy  lub bezpośrednio z firmą, która wygrała przetarg na odśnieżanie i posypywanie danego regionu.

Numer telefonu do urzędu gminy: tel. 62 737 81 00 lub bezpośrednio do Inspektora ds. dróg tel. kom.: 603 04 77 24

-MaM-

 

Całkowita rozpiska firm, które odśnieżają drogi gminne znajduje się w załączniku poniżej:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl