Strona główna / Okolice / Nowy zakład – nowe miejsca pracy

Nowy zakład – nowe miejsca pracy

Na terenie Ostrzeszowa powstanie Zakład Przetwórstwa i Magazynowania Tłuszczów. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

W poniedziałek, 30 stycznia Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wręczyła zezwolenia na działalność strefową 10 firmom. Wśród nich znalazła się spółka DWT sp. z o. o., która swój biznes zamierza prowadzić w Ostrzeszowie. – Zostało wręczone firmie DWT pozwolenie. To jest pierwsze pozwolenie dla tej firmy w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej, w Kompleksie 1. Firma zakupiła teren od firmy Trasko – informuje burmistrz Ostrzeszowa Mariusz Witek. Jak mówi, spółka już w tamtym roku otrzymała pozwolenie ze Starostwa Powiatowego na budowę zakładu. Ta ruszyć ma już wiosną tego roku.

Przedsiębiorstwo zajmować się będzie magazynowaniem i uszlachetnianiem tłuszczów roślinnych. – Podstawowym produktem zakładu będą tak zwane blendy tłuszczowe. To są standaryzowane mieszanki tłuszczów i olejów, stanowiące gotowy produkt mający zastosowanie w różnych sektorach przemysłu – uściśla M. Witek.

Budowa nowego zakładu nieodzownie wiązać się będzie również z powstaniem nowych miejsc pracy. – Na pewno kilkanaście osób na początek znajdzie tam zatrudnienie. Trudno powiedzieć, jaki będzie dalszy rozwój firmy, bo to wszystko uzależnione jest od rynku, od zbytu, od zapotrzebowania itd. – wylicza włodarz Ostrzeszowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ma zakończyć się dość szybko – bo jeszcze w bieżącym roku.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl