Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Prace przy zalewie trwają

Prace przy zalewie trwają

Przejeżdżający drogą z Kobylej Góry w stronę Myślniewa zastanawiają się, co dzieje się na parkingu prowadzącym nad zalew, gdzie obecnie znajdują się kopce piachu.

Otóż rozpoczęto prace związane z przygotowaniem terenu pod zaplanowaną na ten rok budowę ścieżki rekreacyjnej wzdłuż zalewu w Kobylej Górze. Na inwestycję w budżecie zaplanowano ponad 23 tys. zł.

Jak udało nam się dowiedzieć, alejka w przyszłości ma zostać połączona z kobylogórskim rynkiem i pozwalać jednocześnie turystom oraz mieszkańcom na swobodne przejście z centrum w kierunku zalewu.

Jakiś czas temu rozpoczęły się prace mające na celu uporządkowanie terenu, w tym wycięcie krzewów i drzew, które stanowiły przeszkodę w budowie ścieżki. Alejka prowadzić ma wzdłuż budynku tamtejszego Domu Pomocy Społecznej. – Nie będziemy tam wszystkiego wycinać. Jest taka potrzeba, żeby to wyczyścić, później jest jeszcze jedna działka skarbu państwa, ale to też raczej kwestia wycięcia kilku bardzo cienkich drzew. Później będzie już kwestia przejścia przez jeden z cieków do zalewu i zrobienia tam jakiegoś mostu. Plan jest taki, żeby to zrobić w tym roku i być może uda się z funduszu sołeckiego zabezpieczyć środki, żeby zlecić komuś zrobienie takiego pomostu – mówi wójt Wiesław Berski.

Po raz kolejny w sobotnie przedpołudnie, 18 lutego władze gminy zachęciły również mieszkańców do pomocy w porządkowaniu terenu, w co również zaangażowała się miejscowa jednostka OSP. To nie pierwszy raz, kiedy gmina organizuje pospolite ruszenie i wspólne sprzątanie zalewu. Przypomnijmy, że już jesienią 2015 roku mieszkańcy wspólnie z władzami wysprzątali dno akwenu.

Dodajmy, że kopce piachu, o których napisano na początku artykułu, zostaną wykorzystane do wyrównania uporządkowanego terenu.

MaG

fot nr 3 – kobyla gora movie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl