Strona główna / Powiat / Ruszyła budowa szkoły w Rojowie

Ruszyła budowa szkoły w Rojowie

Jak widać na załączonych zdjęciach, budowa Zespołu Szkolna-Przedszkolnego w Rojowie idzie pełną parą. Na placu widać już pierwsze zarysy budynku.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, w skład którego wejdą szkoła podstawowa i przedszkole, powstanie przy ul. Stefana Czarnieckiego w Rojowie.

Według założeń, budynek ma obejmować: część administracyjno-socjalną dla obu zespołów, część bloku dydaktycznego dla zespołu przedszkolnego obejmującego dzieci w wieku 3 – 5 lat i nauczania zintegrowanego dla uczniów klas I-III; część bloku dydaktycznego dla uczniów klas IV-VI, a także salę sportową z widownią i zapleczem.

Na terenie wokół budynku planowane jest utworzenie: wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, bieżni ze skokiem w dal, bieżni wielotorowej sprinterskiej, wydzielonego placu zabaw dla dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III, parkingu dla rowerów uczniów klas IV-VI, parkingu samochodowego dla pracowników szkoły i rodziców, zatoki autobusowej i miejsca postoju dla 2 autokarów szkolnych oraz ciągów pieszych, małej architektury i miejsca na gromadzenie odpadów.

Prace na terenie budowy prowadzi firma SKANSKA, która w swoim dorobku ma już kilkanaście podobnych budynków.

Przypomnijmy, że ten duży kompleks dydaktyczny wchłonąć ma trzy mniejsze szkoły. Będą to podstawówki w Olszynie i Rojowie, a także Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrzeszowie. Budynek kosztować ma ponad 20 milionów złotych. Jego uroczyste otwarcie prawdopodobnie odbędzie się już w przyszłym roku. 1 września 2018 roku być może będzie już tam gwarno, a dzieci usłyszą pierwszy szkolny dzwonek w nowej placówce.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl