Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / WYMACHIWAŁ NOŻEM PRZED POLICJANTAMI

WYMACHIWAŁ NOŻEM PRZED POLICJANTAMI

Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania stałego miejsca zamieszkania wobec 34-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra, który podczas interwencji wymachując nożem groził policjantom oraz próbował zmusić ich do zaniechania czynności służbowych.
W miniony poniedziałek (20.02.2017r.) po godzinie 11:00 dyżurny Policji skierował patrol funkcjonariuszy na interwencję do jednego z prywatnych domów na terenie gminy Kobyla Góra.
Policjanci posiadali informację, że domownik ma nóż i zamknął się w jednym z pomieszczeń mieszkalnych. W trakcie podejmowania interwencji nagle z łazienki wyszedł 34-letni mężczyzna, który zaczął przed policjantami wymachiwać nożem oraz grozi im, że użyje go wobec nich. Ponadto sprawca cały czas znieważał funkcjonariuszy oraz za wszelką cenę próbował zmusić ich do zaniechania czynności służbowych. Policjanci agresora obezwładnili i zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 34-latka, gdzie badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Sprawca jak tylko wytrzeźwiał słyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji oraz wywieranie wpływu na czynności służbowe. W dniu 21 lutego 2017 r. Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczenia stałego miejsca zamieszkania.

źródło: KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl