Strona główna / Powiat / JEŚLI KTOŚ ZACHOWUJE SIĘ PODJERZANIE…

JEŚLI KTOŚ ZACHOWUJE SIĘ PODJERZANIE…

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Jednocześnie prosimy o kontakt z tutejszą jednostką Policji w sprawie osób oraz samochodów, które bez powodu zatrzymały się w rejonie prywatnych domostw, gospodarstw, bądź w rejonie bankomatów. Zapewniamy, że funkcjonariusze będą interweniować oraz podejmować należyte czynności służbowe wobec „gości”, którzy zachowują się podejrzanie.
Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób, które podają się za krewnych, przedstawicieli różnych instytucji, przedstawicieli Kościoła… Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują naszą nieuwagę, nieobecność naszych najbliższych lub to, że zamieszkujemy samotnie. Pamiętajmy, że przed wpuszczeniem do mieszkania osoby nam nieznanej możemy poprosić o okazanie dokumentów, bądź umówić się na inny termin, kiedy to w mieszkaniu będzie się znajdował ktoś z bliskich lub znajomych.

Jednocześnie apelujemy o kontakt z tutejszą jednostką Policją w sytuacjach niepokojących oraz w związku z obecnością „obcych osób”, które na przykład bez powodu zatrzymały się w rejonie prywatnych domostw, gospodarstw, bądź zachowujących się podejrzanie w rejonie bankomatów. Funkcjonariusze „takich nagłych gości” będą kontrolować, legitymować oraz sprawdzać w systemie policyjnym, czy nie figurują, jako osoby poszukiwane, bądź wcześniej już karane.

KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl