Strona główna / Bez kategorii / Technik organizacji reklamy – nowy kierunek nauczania

Technik organizacji reklamy – nowy kierunek nauczania

Nowy kierunek nauki oferuje dla swych uczniów Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie.

Wojewódzka Rada Rynku Pracy w Poznaniu na podstawie odpowiedniej Ustawy dotyczącej rynku pracy i systemu oświaty, wydała pozytywną opinię w sprawie utworzenia w danej szkole nowego kierunku kształcenia, jakim jest technik organizacji reklamy.

Uznano, że placówka ma odpowiedni potencjał i dysponuję odpowiednią bazą zarówno kadrową jak i lokalową aby zaoferować dodatkowy kierunek nauki. Wcześniej pomysł utworzenia w Zespole Szkół nr 1 możliwości zrobienia technika organizacji reklamy, pozytywnie zaopiniowała Powiatowa Rada Rynku Pracy w Ostrzeszowie.

Jak czytamy na oficjalnej stronie szkoły, technik organizacji reklamy może być zatrudniony jako: kierownik zlecenia, pracownik działu kreacji czy też pracownik działu mediów. Zawód technika organizacji reklamy ma za zadanie wykształcić w przyszłym absolwencie takie umiejętności jak: przygotowanie oferty produktów i usług reklamowych, prowadzenie sprzedaży produktów i usług reklamowych, tworzenia przekazu reklamowego, projektowanie środków reklamy, tworzenie planu medialnego oraz przygotowanie środków reklamowych i badanie skuteczności reklamy. Zawód przeznaczony jest przede wszystkim dla osób: aktywnych, sprawnie komunikujących się,

zrównoważonych emocjonalnie i odpornych psychicznie, mających poczucie estetyki, z fantazją i pasją, umiejących pracować w zespole, potrafiących szybko rozwiązywać napotkane problemy, otwartych na innowacje organizacyjno-techniczne i technologiczne oraz osób gotowych do stałego podnoszenia kwalifikacji. Więcej o sposobie nauczania na danym kierunku znajdziecie państwo na oficjalnej stronie szkoły.

Jak wynika z danych statystycznych prowadzonych przez Wojewódzki Urzędu Pracy w Poznaniu, do powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce w roku 2016 wpłynęły 3 oferty dla zawodu technik organizacji reklamy, a dla zawodów pokrewnych typu autor tekstów i sloganów reklamowych czy też specjalista ds. reklamy zgłoszono 130 ofert.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl