Strona główna / Powiat / 2 wypadki i 33 kolizje

2 wypadki i 33 kolizje

Ostrzeszowska policja podsumowała kolejny miesiąc pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu.

Jak podaje policja, w lutym na drogach powiatu doszło do 33 kolizji i 2 wypadków. W wypadkach nie zginęła żadna osobą, 2 zostały ranne (1 kierujący pojazdem oraz 1 pieszy).

Najczęstszymi przyczynami zdarzeń na drodze były: obiekty, zwierzęta i stan jezdni (11 przypadków); niedostosowanie prędkości do warunków jazdy (5 przypadków); nieprawidłowe wymijanie (5 przypadków); nieprawidłowe cofanie (4 przypadki); nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (4 przypadki); nieprawidłowe wyprzedzenie (3 przypadki) oraz nieprawidłowe omijanie (2 przypadki).

Najwięcej zdarzeń, jak zwykle, miało miejsce w gminie Ostrzeszów. Na drogach gminnych doszło do 9, na drodze W449 – 3, na drodze W444 – 2, na drodze K11 – 2 oraz jedno zdarzenie na drodze K25. Drugą gminą co do ilości zagrożeń była Kobyla Góra (4 zdarzenia – wszystkie na drodze W449), następnie gmina Mikstat (3 zdarzenia), gmina Grabów nad Prosną (2 zdarzenia), gmina Kraszewice (2 zdarzenia) i na końcu gminy Doruchów i Czajków (po 1 zdarzeniu).

Poza kolizjami i wypadkami policjanci ujawnili także 6 osób nietrzeźwych oraz 4 osoby po spożyciu alkoholu, które kierowały pojazdami mechanicznymi. Zatrzymano też 3 nietrzeźwych i 1 osobę po spożyciu alkoholu, które kierowały rowerami. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu spowodowali jedno zdarzenie drogowe.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl