Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Minibrowar jednak powstanie?

Minibrowar jednak powstanie?

A jednak. Poruszony przez nas jakiś czas temu temat mającego powstać w Kobylej Górze minibrowaru powraca. Do gminy wpłynął jednak wniosek, który następnie został skierowany do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Krótko po naszej rozmowę z wójtem Wiesławem Berskim, do urzędu gminy został skierowany wniosek o pozwolenie na otwarcie działalności, a konkretnie minibrowaru. Już wtedy włodarz informował, że ruszenie z tego typu biznesem nie jest wcale takie proste i potrzebne będą odpowiednie pozwolenia.

Wniosek został skierowany do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Opinia przyszła pozytywna. Wydawać by się mogło, że to dobra wiadomość dla inwestorów, ale nie do końca dla mieszkańców. Inwestycja miałaby powstać w samym centrum Kobylej Góry, tuż przy sygnalizacji świetlnej, co nie podoba się wszystkim sąsiadom. Jeden z nich skierował prośbę, w której prosi o konkretne wyjaśnienia dotyczące filtrów zabezpieczających oraz ich wpływu na otaczające środowisko.

Wójt Berski nie ukrywa, że również zależy mu na szczegółowych informacjach dotyczących przyszłej działalności, głównie, czy nie spowoduje ona uciążliwości zapachowej. Czego również obawiają się zainteresowani mieszkańcy.

Jak się dowiedzieliśmy, produkcja nie ma być duża. Prawdopodobnie po stosownych wyjaśnieniach, inwestorzy będą mogli ruszyć z działalnością minibrowarską.

MaG

(fot.sxc.hu)

7 komentarzy

  1. że niby gdzie ten minibrować w centrum przy światłach??

  2. A drogi jak nie zrobione tak nie zrobione ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl