Strona główna / Parafie / Najśw. Serca Pana Jezusa / Góra Krzyża po raz kolejny zgromadzi tłumy
SONY DSC
SONY DSC

Góra Krzyża po raz kolejny zgromadzi tłumy

W Niedzielę Palmową – 9 kwietnia, jak co roku z okazji Światowego Dnia Młodzieży, młodzież z diecezji kaliskiej zgromadzi się na Górze Krzyża Jubileuszowego.

Z inicjatywy Św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele Katolickim jako Spotkanie Młodych i wyraz solidarności z młodzieżą całego świata. Młodzi ludzie z diecezji kaliskiej również w ten sposób solidaryzują się z młodzieżą na całym świecie i zgodnie z tradycją spotkają się na placu pod Krzyżem Milenijnym.

Przypomnijmy, po raz pierwszy młodzież na Górę Krzyża Jubileuszowego pielgrzymowała w 2000 r., kiedy to ks. bp. Stanisław Napierała dokonał poświęcenia stalowego krzyża o wysokości 20 metrów.

Już w najbliższą niedzielę młodzież wspólnie z katechetami i duszpasterzami zgromadzi się w tym urokliwym miejscu. Organizatorzy spodziewają się blisko 1,5 tysiąca pielgrzymów.

O godz. 13:00 koncertem ewangelizacyjnym grupy Arkadio zaplanowano rozpoczęcie uroczystości. Z kolei o godz. 15:30 zaplanowano mszę św., której przewodniczyć będzie biskup.

Z roku na rok spotkanie gromadzi coraz więcej młodych ludzi miejmy nadzieję, że i w tym roku przybędą prawdziwe tłumy i pogoda dopisze zarówno organizatorom jak i pielgrzymującym.

MaG

(fot.kobyla-gora.pl)

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl