Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Młodzież Diecezji Kaliskiej na Górze Krzyża

Młodzież Diecezji Kaliskiej na Górze Krzyża

Już od 2000 roku, w każdą Niedzielę Palmową, na Górze Krzyża Jubileuszowego w gminie Kobyla Góra gromadzi się młodzież z całej Diecezji Kaliskiej. Spotkania te odbywają się w ramach Światowych Dni Młodzieży i skupiają setki młodych ludzi.

Kolejne tego typu spotkanie miało miejsce w niedzielne popołudnie, 9 kwietnia. Przypomnijmy, że zgromadzenia młodzieży organizowane są z inicjatywy św. Jana Pawła II. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele Katolickim jako Spotkanie Młodych i wyraz solidarności z młodzieżą całego świata. Również młodzi ludzie z Diecezji Kaliskiej w ten sposób solidaryzują się z młodzieżą świata i, zgodnie z tradycją, tego dnia gromadzą się na placu pod wzniesieniem Kobyla Góra.

Po raz pierwszy na Górę Krzyża Jubileuszowego pielgrzymowano w 2000 r., kiedy to ks. bp. Stanisław Napierała dokonał poświęcenia stalowego krzyża o wysokości 20 metrów, który – podświetlony wieczorem – widoczny jest z wielu kilometrów.

Także w minioną niedzielę młodzi ludzie wspólnie z katechetami i duszpasterzami zgromadzili się w tym urokliwym miejscu. Uroczystości rozpoczęto o godz. 13 koncertem ewangelizacyjnym grupy Arkadio. Młodzież chętnie słuchała występu grupy, a także śpiewała razem z wykonawcą. Jednak nie to było najważniejsze. Tego dnia wokalista grupy opowiedział o swoim świadectwie życia, swoich przejściach i swoim doświadczeniu. Wielokrotnie podkreślał, że gdyby dawniej ktoś mu powiedział, że będzie stał na ołtarzu i śpiewał dla ludzi, dla młodzieży, to by go wyśmiał. Życie pokazało inaczej.

Zwieńczeniem niedzielnych uroczystości była uroczysta msza św. Setki osób, które przybyły na spotkanie młodzieży, to dowód na to, że takie spotkania są potrzebne i że młodzi ludzie ich potrzebują. Tradycyjnie w organizację włączyły się władze samorządowe, służy mundurowe, harcerze oraz duszpasterze. Z roku na rok spotkanie gromadzi coraz więcej pielgrzymujących. W tym roku dopisała również i pogoda.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl