Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Szkolny Konkurs Wiedzy o Małej Ojczyźnie

Szkolny Konkurs Wiedzy o Małej Ojczyźnie

26 maja br. uczniowie Gimnazjum w Kobylej Górze wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Małej Ojczyźnie. Zmagania konkursowe były związane z obchodami 630- lecia Kobylej Góry.

Każda klasa wytypowała swojego reprezentanta. Zagadnienia konkursowe dotyczyły ogólnych wiadomości o naszej gminie. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, musieli także zmierzyć z zadaniami praktycznymi- układali wg kolejności alfabetycznej nazwy miejscowości naszej gminy, dokonywali obliczeń matematycznych, rozwiązywali krzyżówkę oraz z puzzle układali herb gminy. W skład komisji konkursowej weszły panie: dyrektor Zespołu Obsługi –Karolina Hodyjas –Małowiejska, prezes kobylogórskiego stowarzyszenia- Katarzyna Janiak oraz nauczycielka historii- Małgorzata Koźmińska. W czasie przerwy można było skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów klasy I a. Następnie trzecioklasiści przedstawili prezentację multimedialną o patronach naszych ulic. Po podliczeniu punktacji ustalono następujące lokaty: I miejsce – Bartosz Stodolski z klasy III c, II miejsce- Kamil Gałęcki z klasy III b, III miejsce- Karol Morta z klasy II b. Wszystkim uczniom gratuluję. Pani Kasi Janiak dziękuję za pomoc w ufundowaniu nagród.

Organizator- Bożena Gałęcka

2 komentarze

  1. Gratulacje dla wszystkich uczestników,szczególne uznanie dla zdobywcy pierwszego miejsca!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl