Strona główna / Bez kategorii / Złodzieje pojazdów grasują

Złodzieje pojazdów grasują

Obecnie częstym zjawiskiem, występującym podczas kradzieży pojazdu, jest użycie urządzenia, które ułatwia dostęp do pojazdów posiadających system bezkluczykowy. Można temu zapobiec – przekonują ostrzeszowscy policjanci.

W przypadku samochodów otwieranych bezdotykowo należy stosować stałe praktyki, zmniejszające ryzyko przechwycenia sygnału przez złodziei. Konieczne jest odkładanie kluczyka z dala od okien i drzwi. Tak działamy, jeśli jesteśmy w domu, sytuacja komplikuje się, gdy np. idziemy na zakupy lub do kościoła. W internecie jest mnóstwo gadżetów, pudełek, torebek, które mają chronić i uniemożliwić przechwycenie sygnału złodziejowi, a w następstwie kradzieży pojazdu. Policja  nie jest w stanie ocenić skuteczności tych produktów i wydać opinii. Można jednak we własnym zakresie sprawdzić skuteczność. Poeksperymentować można również z folią aluminiową – spożywczą. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy po zawinięciu kluczyka pojazd złapie sygnał i otworzy się, czy też nie. Są pojazdy, na które taki sposób działa.

Złodzieje, którzy kradli samochody na terenie powiatu ostrzeszowskiego, przechwytywali sygnał. Świadczą o tym chociażby zapisy z monitoringu. Sprawcy zachowywali się jak zwykli przechodnie, spacerowali, a przy sobie mieli urządzenia odbierające z kluczyków – leżących na parapetach, wiszących na haczykach przy drzwiach itp… KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl