Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Młodziki z Zefki spełniły swoje oczekiwania

Młodziki z Zefki spełniły swoje oczekiwania

Rozmowa z trenerem grupy – Dawidem Galińskim

Zefka ukończyła jesienną rundę na pozycji wicelidera. Miejsce to jest bardzo zadowalające i pewnie wielu związanych z tym klubem oczekuje, że skończycie sezon jako lider. Myślisz, że są na to duże szanse? Które z drużyn ewentualnie mogą przeszkodzić Wam w osiągnięciu tego celu?

Myślę, że naszymi głównymi rywalami w lidze są drużyny z Ostrowa i Ostrzeszowa. Problemem może być to, że właśnie pierwszy mecz w rundzie wiosennej mamy z Ostrowem, więc musimy odpowiednio się do niego przygotować. Naszym założeniem przed sezonem było zajęcie miejsca w pierwszej trójce, chociaż teraz wiemy, że możemy powalczyć o pozycję lidera.

Jak podsumowałbyś występy młodzików? Były jakieś niepotrzebne porażki lub niespodziewane zwycięstwa?

Jestem bardzo zadowolony z występów młodzików w rundzie jesiennej. Najważniejsze jest to, że chłopcy wiedzą, czego oczekuję od nich przed każdym meczem i realizują wszystkie wyznaczone cele podczas gry. Możemy jedynie żałować meczu z Brzezinami, ponieważ mieliśmy bardzo dużo okazji do zdobycia bramki, jednak zawiodła skuteczność.

Ile osób liczy Wasza kadra?

W tym momencie jest 13 zawodników.

Najbardziej skuteczny zawodnik?

Mam dwóch bardzo skutecznych zawodników: Oliwiera Kozłowskiego i Jakuba Kapałę.

Nabór cały czas trwa? Do kogo mogą zgłosić się chętni zawodnicy, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką?

Chętni zawodnicy oczywiście mogą zgłaszać się do mnie. Mam nadzieję na wzmocnienie kadry przed rundą wiosenną, która będzie bardziej wymagająca, ponieważ przeciwnicy już nas znają.

Jak będą wyglądać Wasze treningi zimą?

Aktualnie trenujemy do końca listopada. Przygotowania do rundy wiosennej zaczynamy na początku stycznia i celem w pierwszej fazie będą treningi kondycyjne i wytrzymałościowe. Dopiero później zajmiemy się techniką i skutecznością. Mam nadzieję na rozegranie kilku sparingów kontrolnych, żeby dobrze przygotować się do pierwszego meczu.

Który ze znanych piłkarzy jest największym wzorem do naśladowania dla młodych zawodników Kobylej Góry? Ronaldo, Lewandowski?

Myślę, że każdy z zawodników ma swojego idola. Każdy jednak podziwia grę Roberta Lewandowskiego. Jeżeli chodzi o zagranicznych, to najczęściej mówią o Ronaldo i Messim.

Oprócz trenowania młodszych piłkarzy zasilasz także kadrę seniorów Zefki Kobyla Góra. Jak to wszystko ze sobą godzisz?

Jeżeli piłka nożna to pasja od dzieciństwa, to bardzo łatwo pogodzić grę z trenowaniem. Staram się niektóre ćwiczenia z seniorów wykorzystać jak najlepiej przy treningu młodzików. Gra w seniorach niesie ze sobą dużo korzyści.

Anna Gołdyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl