Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Piknik przy Chałupie już za nami

Piknik przy Chałupie już za nami

Miniona sobota należała bez wątpienia do fanów muzyki pop i dance, którzy niemalże z całego powiatu przyjechali do Kobylej Góry na piknik przy „Drewnianej Chałupie”. W malowniczej scenerii nad zalewem wystąpił Jacek Stachursky, znany wszystkim z takich przebojów, jak „Typ Niepokorny”, czy „Zostańmy razem”.

Czy piknik się udał? Tego nie trzeba chyba komentować, wystarczy spojrzeć na tłum bawiących się na koncercie Jacka Stachurskiego ludzi – mówił Sławomir Janelt, który już od kilku lat prowadzi wszystkie imprezy plenerowe na terenie gminy. – Ja bardzo się cieszę, że znalazła się tutaj grupka przedsiębiorców, która chce rozruszać Kobyla Górę i przyciągnąć do niej turystów.

Organizatorzy najbardziej obawiali się pogody. – Po tej wichurze z piątku na sobotę naprawdę obawialiśmy się, jaka będzie pogoda – nie ukrywał Piotr Dawidowicz z „Chatki u Dawka”. – Na szczęście pogoda okazała się łagodna dla nas – przyznał.

Trzeba przyznać, że program pikniku był bardzo napięty. Przygotowano liczne warsztaty dla dzieci i pokazy, m.in. karate shotokan Hitosu Ostrzeszów, czy też występ mistrzyń Wielkopolski w aerobiku. Było również coś dla fanów sportu. Na boisku tuż przy „Drewnianej Chałupie” rozegrano turniej piłki siatkowej. Najlepszy okazał się duet Tomasz Gałuszka i Mateusz Śnieżek. Na drugim miejscu uplasowali się Darek Rosik i Maciej Kułak. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Piotrowi Staszewskiemu i Alicji Jagodzie.

Emocji nie brakowało również podczas rozgrywanego turnieju bilarda. Spośród 12 zawodników najlepszy okazał się Rafał Wojciechowski z Wrocławia. Tuż za nim znalazł się Mariusz Andrzejczak, także wrocławianin. Trzecia pozycja przypadła Jarosławowi Sobkowiakowi.

Zanim wystąpiła gwiazda wieczoru – Jacek Stachursky, publiczność do zabawy porwał zespół Thomas, który bawił discopolowymi przebojami. Nie lada atrakcją był też przelot balonem. Gigantycznych rozmiarów balon skupił na sobie wzrok niejednego uczestnika imprezy.

Ważną rolę w trakcie pikniku odgrywali również członkowie stowarzyszenia „Na rzecz rozwoju gminy Kobyla Góra”, którzy pod wielkim namiotem sprzedawali losy. – Dochód z nich zostanie przekazany na badanie klimatu w Kobylej Górze i zakup witaczy, które będą witały i żegnały osoby odwiedzające naszą gminę – mówiła o szczegółach prezes stowarzyszenia Katarzyna Janiak. – Na te dwa projekty potrzebujemy ponad 50 tys. zł, ale liczymy na pozyskanie dofinansowania.

Zwieńczeniem pikniku było widowisko multimedialne – woda i ogień przy nowoczesnym brzmieniu diamentowych skrzypiec Agnes Violin.

WA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl